1 C
Скопје

Со „БМВ“ влетал во кабина на патарина и усмртил работник

Работник во Хрватска загина откако изутрината „бе-ем-ве“ влетало во куќарка на патарина на автопатот Загреб-Сисак.

Полицијата потврди дека возачот изгубил контрола над возилото и удрил во наплатната куќичка во која се наоѓал работникот.

Фотографиите од несреќата прикажуваат голема дупка која настанала кога автомобилот се забил во ѕидот. Возачот е префрлен во болница.

„Возилото се забило во наш објект. Тоа не зачуди со оглед на тоа дека лентата до објектот е затоврена за соообраќај токму заради такви ситуации откако автопатот е отворен за Сисак поради хуманитарната помош. Човекот загина и не знам што друго да кажам, во тек е увид и ќе се утврдат околностит“, вели Иван Рибичиќ, директор на секторот за наплата на втопатите.

53-годишниот колега го затекнале без знаци на живот.

Прочитајте и...  Унгарија со рекордни бројки за последните три месеци - 6.278 нови случаи и 152 починати лица од ковид-19

Поврзани вести

Извештај на ОН: Светот годишно фрла една милијарда тони храна

Сашко Димовски

Протест на грчките камионџии на граничниот премин Евзони

МИА Агенција

Бугарската Влада ќе се консултира со ЕК за увоз на руската вакцина „Спутник V”

Слободен печат

Кубански адут за борба со ковид-19: Вакцината „Соберана 2“ влегува во трета фаза на испитувања

Слободен печат

ВИДЕО I Влегоа во историја на медицината: Девет мајмуни во Зоолошка во Сан Диего примија анти-ковид вакцина

Слободен печат

Стартува кампањата за пописот под слоганот „Тука живеам, одлучувам, постојам”

Слободен печат

Остави Коментар