СНЕГ ЗАВРНА НА РИЛА: Сред лето Мусала се облече во бело – Слободен печат
ВестиРегион

СНЕГ ЗАВРНА НА РИЛА: Сред лето Мусала се облече во бело

Невообичаено за месец јули, на планината Рила во Бугарија, заврна снег, објави Метео Балканс на својата Фејсбук страница.

„Тивко врне јулскиот снег. Мусала е облечена во бело“, напишаа Метео Балканс.

Ова предизвика бројни коментари на социјалната мрежа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close