Славчо Попоски прогнозира: Уживајте во прекрасните, сончеви денови, еве од кога!

славчо попоски метео
Славчо Попоски / Утрински брифинг

 – Уште денес ќе имаме пооблачно време, локално ќе има услови за краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец, особено претпладне. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 17 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

СПОРЕД ПОПОСКИ ОД УТРЕ ПА НАТАМУ ЌЕ ИМА МНОГУ ПОВЕЌЕ СОНЧЕВИ ПЕРИОДИ,  ОДНОСНО ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ СОНЧЕВО И РЕЛАТИВНО ТОПЛО СО МАЛА ДО УМЕРЕНА ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ. САМО УШТЕ УТРЕ ЛОКАЛНО ЌЕ ИМА НЕШТО ПОВЕЌЕ ОБЛАЧНОСТ, КОГА ЌЕ ИМА УСЛОВИ ЗА ЛОКАЛЕН КРАТКОТРАЕН ДОЖД, ОСОБЕНО ВО ПЛАНИНСКИТЕ РЕГИОНИ.

– Температурите и тоа поради продор…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот