Синот на Лепа Брена во врска со балдската на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО) - Слободен печат

Синот на Лепа Брена во врска со балдската на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена, веќе четири месеци е во љубовна врска со Бојана Родиќ, инаку сестра на Богдана Родиќ, која пред две недели се омажи за Вељко Ражнатовиќ.

– Се запознаа минатата зима на Копаоник. Прва Бојана „фрли“ око на Стефан и го направи првиот чекор. Тогаш разменија броеви и почнаа да се допишуваат, а тоа траеше долго. Дури летово се договорија да се видат и од тогаш се заедно – кажал извор близок на Стефан и Бојана.

 

View this post on Instagram

 

Wedding vibes 💫

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic) on

– Бојана поради Стефан сè повеќе времето го поминува во Белград, но таа не го запоставила семејниот бизнис, па често со комбето разнесува пилиња од Тител до пазарот во Борча. Тоа на Стефан му е доста симпатично – изјавил истиот извор.

Инаку Стефан добил покана за свадбата на Вељко и Богдана која беше на 24 ноември и тогаш наводно требало со Бојана да се појави на таа прослава, меѓутоа, тој бил во Америка и не можел да присуствува.

 

View this post on Instagram

 

Studio čeka, vreme je za povratak i novu pesmu. 😎

A post shared by Stefan Zivojinovic (@stefanzivojinovic) on

– Стефан е во одлични односи со Вељко и Анастасија, чии песни јавно повеќепати ги пофалил. Вељко го покани на свадба, но тој беше во Америка. Бојана цело време од свадбата му испраќаше видеа, дури му кажал дека некои другари на Вељко се обиделе да ја освојат. Двајцата се смееле на тоа, бидејќи се сигурни во својата љубов. Покрај тоа, и Стефан честопати го „стартуваат“ девојки на настапите, па Бојана не му прави љубоморни сцени – кажал изворот.

Мајката на Бојана наводно не сакала да ги коментира приказните дека нејзината ќерка е во љубов со Стефан.

– Не можам ништо да ви кажам за тоа. Забрането ми е да давам какви било изјави, не сакам ниту да потврдам, ниту да демантирам – кажала Данијела Родиќ.

Прочитај повеќе

Го најавуваа како следниот Дикаприо или Мет Дејмон, а тој само „исчезна“

Слободен печат

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Слободен печат

Го срушила гинисовиот рекорд: Тинејџерка од Индија ја има најдолгата коса на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Слободен печат

Васил Гавранлиев: Евровизиската сцена е предизвик и сон на секој пејач

Слободен печат

Ја прашаа Камила Паркер дали ќе и недостасуваат Меган и Хари: Одговорот боли! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

two × 2 =

Прочитај повеќе

Конечно добри вести од Австралија: Расел Кроу го покажа имотот пред пожарите и по дождот (ФОТО)

Слободен печат

Хаос поради објавата на Џенифер Анистон утрото по SAG – Дали Бред Пит го соблече тоа? (ФОТО)

Слободен печат

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Се породи најпознатата плус сајз манекенка – Животот ни се промени! (ФОТО)

Слободен печат

По шпекулациите за развод Џулија Робертс со сопругот во јавноста: По подолго време заедно на настан (ФОТО)

Слободен печат

Тексас јакната со крзно е апсолутен хит (ФОТО)

Слободен печат