-2 C
Скопје

Силен земјотрес од 4,5 степени ја погоди Австрија

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтер ја погоди Австрија утринава околу 8.30 часот, пренесува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на подрачјето на Корушка, на длабочина од осум километри.

Можни се мали оштетувања на некои згради, но засега нема информации за штетите.

Прочитајте и...  Швајцарците ја изгласаа забраната за покривање на лицето на жената

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар