Силен земјотрес ја погоди Австралија – Слободен печат
ВестиПланета

Силен земјотрес ја погоди Австралија

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 33 километри.

Земјотрес со јачина од 6,9 степени ја погоди плажата во местото Брум во Австралија, соопшти денеска американскиот Геолошки завод.

Засега нема извештаи за евентуалните жртви или штети.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 33 километри.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close