2 C
Скопје

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Русија ја обвини американската амбасада во Москва дека објавувала маршрути за планираните денешни протести во поддршка на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални и побара објаснување од американските дипломати.

– Амбасадата на САД во Москва вчера објави „протестни рути” во руските градови и прошири информации за „маршот кон Кремљ”, напиша на Фејсбук портпаролот на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова, додавајќи дека „американските колеги ќе треба да дадат објаснување”.

Прочитајте и...  Претставичкиот дом го одобри нацрт законот за изборни реформи во САД

Поврзани вести

Турција во февруарска офанзива против Даеш и ИСИС приведе 165 осомничени за тероризам

Слободен печат

Израел крои планови како да ги заштити од апсење офицерите од војната во 2014 година

Цунами од потресни снимки од ужасот во Нов Зеланд ги преплави социјалните мрежи

Слободен печат

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен печат

Ужасен напад во Црна Гора: Насилници врежаа крст на градите на ЛГБТ лице и му ги повредија гениталиите

Слободен печат

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

Остави Коментар