Ременски не се чувствува виновна

Не се чувствувам виновна по однос на обвинението. Јас очекувам ОЈО да го докажето тоа што ми го става на терет. Многу медиуми ја прејудицираа работата и сега не е во ред јас да се правдам. Јас не сум ја злоупотребила функцијата – рече Фросина Ременски.

Таа рече дека според законот само за мерка притвор на пратеник може да му се одземе имунитетот.

– На сите во сите постапки според законот и уставот секој е невин – рече Ременски.

Таа рече дека не му се лути на лидерот на партијата по однос на неговата вчерашна изјава поврзана за неа.

– Јас неговата изјава не ја протолкував во негативна конотација – рече Ременски.

Прочитајте и...  Потпишан меморандум за соработка меѓу ДЗР и ИОРРМ

По распитот рече дека ќе соработува со ОЈО за расчистување на случајот и дека нема намера да поднесе оставка од функциите.

Прочитај повеќе

Трамп: Коронавирусот е под контрола колку што може да се контролира

Слободен печат

Во Книн почна одбележувањето на 25 години од операцијата „Бура“ – Пленковиќ: Овој ден е круната на нашата историја

Слободен печат

Најнов извештај од мониторингот на јавните набавки: Најниската цена и натаму проблем број 1 за фирмите, 48 % сметаат дека има корупција во набавките

Слободен печат

Избрани 40-те компании кои ќе добијат поддршка за отворање на нова е-продавница

Слободен печат

Граѓаните месецов ќе добијат 5.4 милиони евра поврат на ДДВ за второто тримесечје

Слободен печат

Експерименталната вакцина против Ковид-19 на „Новавакс“ успешно произвела антитела

Слободен печат

1 comment

RADIVOJE 10/10/2019 - 12:36 at 12:36

ЕЕЕЕЕ ГОСПОЃО РЕМЕНСКА ДАЛЕКУ СИ ОД СЕ ЌЕ СЕ ПОТСЕТИШ КОГА СМЕ ГО ПИШУВАЛЕ ЗНАМ ДЕКА Е СРАМНО АМА ТИ НЕМАШ НИКАКОВ ОБРАЗ НИТУ СРАМ.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интерпол: Интернет-криминалците ја користат пандемијата за да напаѓаат поголеми цели

Слободен печат

Реакција на Вељаноски: Некого за иста ваква ситуација го судат и прогласуваат за терориста!

Слободен печат

На 15 август разговори меѓу САД и Кина за трговскиот договор

Слободен печат

Позната причината за експлозијата во Бејрут: 2.750 тони амониум нитрат биле складирани небезбедно цели шест години (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголем процент на новозаболени се лица над 60 години, расте бројот на оздравени пациенти

Слободен печат

Силниот пожар кај Мартиг во јужна Франција принуди евакуација на околу 2.700 лица

Слободен печат