Ременски не се чувствува виновна – Слободен печат
ВестиМакедонија

Ременски не се чувствува виновна

Очекувам ОЈО да го докажето тоа што ми го става на терет, вели потпретседателката на Собрание

Не се чувствувам виновна по однос на обвинението. Јас очекувам ОЈО да го докажето тоа што ми го става на терет. Многу медиуми ја прејудицираа работата и сега не е во ред јас да се правдам. Јас не сум ја злоупотребила функцијата – рече Фросина Ременски.

Таа рече дека според законот само за мерка притвор на пратеник може да му се одземе имунитетот.

– На сите во сите постапки според законот и уставот секој е невин – рече Ременски.

Таа рече дека не му се лути на лидерот на партијата по однос на неговата вчерашна изјава поврзана за неа.

– Јас неговата изјава не ја протолкував во негативна конотација – рече Ременски.

По распитот рече дека ќе соработува со ОЈО за расчистување на случајот и дека нема намера да поднесе оставка од функциите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close