„Пријатели“ се враќаат на малите екрани!

Петнаесет години после емитување на последната епизода, легендарната шестка од „Пријатели“ е во преговори околу повторно обединување кое би требало да се прикаже на платформата HBO Max, пишува Hollywood Reporter.

Освен Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиса Кудроу, Мат ле Бланк, Давид Швимер и Метју Пери, во преговорите се вклучени и креаторите на серијата – Дејвид Крејн и Марта Кауфман.

Изворите предупредуваат дека договор се уште не е постигнат и дека постои можност преговорите да пропаднат, но сите се оптимистични. Во неодамнешниот разговор со Елен Деџенерис, Анистон потврди дека актерската екипа на „Пријатели“ работи на нов проект.

„Сакаме нешто да работиме, но не знаеме што точно. Затоа се обидуваме. Работиме на нешто“, откри тогаш актерката.

„Пријатели“ завршија со емитувањето на серијата во 2004 година, после 10 успешни сезони.

А еве како сите се чувствуваме кога ќе слушнеме дека „Пријателите“ повторно се враќаат:

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат