Пожар во гаража позади судот во Струмица

Во гаража позади Основниот суд во Струмица избувна пожар при што се слушаат силни пукотници и се издига голем чад. На местото на пожарот се две противпожарни возила и десет пожарникари на ТППЕ Струмица кои се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Според Александар Гудев командир на струмичките пожарникари, станува збор за гаража позади судската зграда во Струмица во која најверојатно е сместен одземен пиротехнички материјал.

Гудев додава дека нема опасност од проширување на пожарот и засега најголем проблем при гаснењето се петардите поради што се слуша пукање.

– Нема опасност од проширување на пожарот, потенцира уште еднаш командирот на струмичката ТППЕ.

Прочитајте и...  Со нож рането момче во Чаир

Прочитај повеќе

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Тешко повреден 10-годишен велосипедист од Прилеп

Изгоре камион во Прилеп

Со нож рането момче во Чаир

Автомобил повреди пешак во скопски Карпош

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајца повредени во сообраќајка кај Охрид

Горан Наумовски

Старица пронајдена мртва во својата бања, телото предадено на обдукција

Слободен печат

Возило удрило во пешак и во два паркирани автомобили

Малолетник со автомобил излетал од патот, двајца тешко повредени

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат

Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Слободен печат