Повторно кучиња скитници нападнаа во Центар и Аеродром - Слободен печат

Повторно кучиња скитници нападнаа во Центар и Аеродром

Маж и жена од Скопје се новите жртви на кучиња скитници. Тие биле нападнати во Центар и Аеродром. Во овие две населби, во изминатиот период се случија серија напади од кучиња скитници кон пешаци.

Вчера во 12.20 часот во Полициската станица Центар, С.С.(48) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11.15 часот на плоштад „Македонија“ била касната од куче скитник за десната потколеница.

Во 21.00 часот во полициската станица Аеродром, М.Ш.Л.(42) од Скопје пријавила дека на булевар „АВНОЈ“ била касната од куче скитник за левата рака.

Прочитај повеќе

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат

Остави Коментар

eighteen − two =

Прочитај повеќе

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка