Попладнево регистриран земјотрес на грчкиот остров Закинтос

Земјотрес со јачина од 4,2 степени го погоди попладнево грчкиот остров Закинтос во Јонското море.

Никој не е повреден, ниту пак е причинета материјална штета, пренесе грчката новинска агенција „АНА“.

Епицентарот на земјотресот бил на 63 километри од градот Закинтос, на длабочина од пет километри.

Прочитајте и...  Скопје: За една недела отстранети 218 непрописно паркирани возила

Прочитај повеќе

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат

Иранските власти затвораат училишта во два града за да спречат ширење на Ковид-19

Слободен печат

„Независне новине”: Најголем дел од кокаинот, вреден околу 50 милиони долари, требало да заврши во БиХ

Слободен печат

Деветто издание на конференцијата за социјален активизам „Engage”

Слободен печат

САД: Русија шири дезинформации за новиот коронавирус

Слободен печат

Даночна управа на Црна Гора: Митрополијата црногорско-приморска мора да плати долг

Слободен печат

Остави Коментар

пет + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

Пониски трошоци за компаниите: Кинеската централна банка воведува нов економски стимул

Слободен печат

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Слободен печат

Косовскиот вицепремиер Хоти нападнат со јајца

Слободен печат

Нови 14 заболени во Јапонија од коронавирусот

Слободен печат

Една картичка за цела Европа: Нова стратегија на ЕУ за интегриран пазар на плаќања

Слободен печат

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат