„Пивофест“ наплаќа 60 денари за транзит низ Прилеп (ФОТО) - Слободен печат

„Пивофест“ наплаќа 60 денари за транзит низ Прилеп (ФОТО)

По почетокот на „ПивоФест 2019“ на влезовите во Прилеп, како и на транзитните точки поставени се бариери на кои се наплаќа доколку сакате да влезете, но и да поминете низ Прилеп со цел да стигнете до вашата дестинација која не е во градот, пишува порталот Аутоклуб.мк

– Им објаснив дека патувам во Македонски Брод и ги прашав од каде треба да одам за да не платам, но тие арогантно одговорија дека мора да платам за да поминам и дека нема друг начин. Не ми значеа ништо 60-те денари во споредба со нивното дрско однесување – вели револтиран читател на Аутоклуб.

Градоначалникот Илија Јованоски денеска на прес-конференција изјави дека паркирањето ќе започне од периферијата кон централното градско подрачје без при тоа да се наведе дали оние кои транзитираат треба да платат или да се движат по друга рута, наведува порталот Аутоклуб.

Прочитајте и...  Реакција на албанската полиција за нејзината улога во заплената на околу 1,2 тони кокаин од Карибите во Грција

Прочитај повеќе

Коби пред смртта објави фотографија со семејството, и покажа кој му беше најголема поддршка

Слободен печат

Трамп реагираше за смрта на Коби: Ова е ужасна вест

Слободен печат

Последната порака на Коби Брајант

Слободен печат

На лизгалиште во Битола, со маски

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Македонците ја добија првата подршка од албанска партија за загарантирани места во албанскиот парламент за малцинствата

Слободен печат

Остави Коментар

9 − eight =

Прочитај повеќе

Рама отпатува за Берлин на средба со Меркел,во функција на донаторската конференција за Албанија

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Лондон се подготвува в петок да одбележи напуштање на ЕУ

Директорот на СЗО на пат кон Кина поради ширењето на новиот коронавирус

Слободен печат

Откриени администраторот и телефонските броеви на членовите на „Јавна соба”

Слободен печат

НОВА НЕСРЕЌА ВО ИРАН-Се запали патнички авион веднаш по полетувањето

Слободен печат