„Пивофест“ наплаќа 60 денари за транзит низ Прилеп (ФОТО) – Слободен печат
Вести

„Пивофест“ наплаќа 60 денари за транзит низ Прилеп (ФОТО)

Градоначалникот Илија Јованоски денеска на прес-конференција изјави дека паркирањето ќе започне од периферијата кон централното градско подрачје без при тоа да се наведе дали оние кои транзитираат треба да платат или да се движат по друга рута, наведува порталот Аутоклуб.

По почетокот на „ПивоФест 2019“ на влезовите во Прилеп, како и на транзитните точки поставени се бариери на кои се наплаќа доколку сакате да влезете, но и да поминете низ Прилеп со цел да стигнете до вашата дестинација која не е во градот, пишува порталот Аутоклуб.мк

– Им објаснив дека патувам во Македонски Брод и ги прашав од каде треба да одам за да не платам, но тие арогантно одговорија дека мора да платам за да поминам и дека нема друг начин. Не ми значеа ништо 60-те денари во споредба со нивното дрско однесување – вели револтиран читател на Аутоклуб.

Градоначалникот Илија Јованоски денеска на прес-конференција изјави дека паркирањето ќе започне од периферијата кон централното градско подрачје без при тоа да се наведе дали оние кои транзитираат треба да платат или да се движат по друга рута, наведува порталот Аутоклуб.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close