Пет фудбалери ја напуштија Шкендија, Бејтулаи оди во странство - Слободен печат

Пет фудбалери ја напуштија Шкендија, Бејтулаи оди во странство

Актуелниот шампион ја стартуваше првата фаза од подготовките, најавени се четири контролни натпревари во турската Анталија.

Тетовскиот прволигаш и официјално ги започна зимските подготовки за пролетниот дел од сезоната, а освен нови засилувања, од клубот си заминуваат и играчи.

„Црвено-црните“ се поделени во две групи со цел да ги поминат медицинските тестови во Приштина.

Како што потврдува фудбалскиот клуб Шкендија, вкупно пет играчи ја напуштија екипата, тие се репрезентативец Егзон Бејтулаи, потоа Зени Хусмани, Шефит Шефити, Јакуп Бериша и Салејдин Мустафи.

Бранителот на титулата во македонскиот фудбалски шампионат информира дека одбранбениот фудбалер Бејтулаи има желба да ја продолжи кариерата во странство.

Составот предводен од тренерот Ернест Ѓока во периодот од 23 јануари до 8 февруари ќе биде во Анталија (Турција) каде што ќе ја води главната фаза од подготовките и според најавите формата ќе ја темпираат и преку четири контролни натпревари.

Прочитајте и...  Како Вардар да го избегне ПСЖ во осминафиналето на ЛШ

Прочитај повеќе

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Остави Коментар

20 − оне =

Прочитај повеќе

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат