Патувањето до Битола за германски Кил ќе биде нивното најдолго сезонава

Фото: THW Kiel

Германскиот Кил ќе помине долг пат за гостувањето во Битола кај македонскиот шампион Еурофарм Пелистер во рамките од Лигата на шампионите.

Кил очигледно не сака да троши пари на скапи чартер летови, па ракометарите ќе го имаат најдолгото патување сезонава.

Како што утрово објавија, тие прво летале до Ѓер, потоа од таму до Охрид, па со автобус до Битола.

„Ова е најдолгото патување оваа сезона“, стои на официјалната Фејсбук страница на Кил.

Натпреварот помеѓу Еурофарм Пелистер и Кил се игра утре од 18:45 часот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот