7 C
Скопје

Одбила да пее за дочекот на 2021: Неда Украден не сака да пее тајно!

Балканската Тина Тарнер, односно популарната Неда Украден вели дека нејзината индустрија е на работ на егзистенција поради коронавирусот и дека ѝ било понудено да пее тајно за 30 лица.

„Луѓето страдаат, тие се на работ на егзистенција, дури не треба да се сомневате во тоа. Сите се надеваме дека ќе дојде подобро време“, рече Неда Украден во утринската програма на телевизија Прва.

Неда призна дека ѝ било понудено да пее за дочекот на 2021 година, но дека таа не го прифатила тоа.

Понудите се исто така актуелни и имало и веројатно ќе има. Не ми паѓа на памет да одам во затворено и да пеам тајно за 30 луѓе во затворено. Ситуацијата е алармантна, знаете, кога не работите седум месеци не е лесно да ги платите сметките – додаде таа.

Прочитајте и...  Кира Најтли: „Никогаш повеќе нема да се соблечам пред машките режисери, немам потреба да ме гледаат гола сите тие...“

Поврзани вести

Моника Белучи и нејзините 4 правила за убавина и здравје во шестата деценија

Слободен печат

Дали филмот „Malcom & Marie“ ќе им обезбеди Оскари на Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон?

Слободен Печат

ВИДЕО: Се појави досега необјавен настап на Тоше Проевски во еден прилепски ресторан

Слободен печат

Зеленилото го намалува физиолошкиот и психолошки стрес

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Дали Лила се враќа на музичката сцена?

М.Р

Хрватски експерт за кафе ја открива тајната за најубавото турско кафе

Слободен Печат

Остави Коментар