Од „Д“ од дрим-тимот, нови два откази

Селекторот на кошаркарската репрезентација на САД, Грег Попович се соочува со големи проблеми откако во два дена, дури тројца кошаркари го откажаа настапот на Светското првенство во Кина.

Вчера најголемата ѕвезда од поширокиот список на селекторот Попович, Џејмс Харден се откажа од репрезентативниот настап, а денеска тоа го сторија уште двајца кошаркари, Ерик Гордон од Хјустон и бекот на Портланд, Си Џеј Меколум.

Причината за откажувањето од репрезентацијата е идентична кај сите тројца, сакаат во текот на летото да се подготвуваат за престојната сезона во НБА лигата. Прв кошаркар кој одлучи да не игра за репрезентацијата на САД на Мундобаскетот, беше новата ѕвезда на ЛА Лејкерс, Ентони Дејвис.

Прочитајте и...  ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат