НОВИ ДЕТАЛИ: Опожарен сплав во Белград (ВИДЕО) - Слободен печат

НОВИ ДЕТАЛИ: Опожарен сплав во Белград (ВИДЕО)

Пожар избил на славот „Цунами“ на кејот на Сава, но немало експлозија и нема повредени, соопшти српското Министерство за внатрешни работи.

Пожарот е пријавен околу 17:20, а во интервенцијата учествуваат 31 припадник на противпожарната единица, а ангажиран е и противпожарен-спасувачки брод.

Гаснењето на пожарот е во тек.

 

Прочитајте и...  Напад за време на верски обред во Буркина Фасо, најмалку 24 загинати

Прочитај повеќе

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

ЕУ и додели на Албанија 100 милиони евра, Велика Британија милион фунти, а Шведска 5,6 милиони евра

Слободен печат

Николовски: Објавените докази од ПИ Мерките за „Рекет” доказ за вмешаност на власта

Слободен печат

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОЦЕНКИ НА ОН: Половина милион луѓе во Лесото ќе гладуваат поради сушата

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

20 + дваесет =

Прочитај повеќе

Извештајот на Европската комисија од 2 до 4 март

Слободен печат

Невада гласа за избор на демократски претседателски кандидат

Слободен печат

Во Франција секој ден има по 120 напади со нож или друго ладно оружје

Слободен печат

Македонија ќе донира шест милиони денари за обнова на Албанија

Слободен печат

Тачи: Косово ќе произведува мир, ќе биде фактор на стабилноста во регионот

Слободен печат

Хрватска и Австрија ќе донираат по еден милион, Грција 2,5 милони евра

Слободен печат