Нов земјотрес во Порторико

Се уште нема  никакви информации за евентуално повредени лица или предизвикана материјална штета, јавуваат британските медиуми.

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Порторико, соопшти Американскиот сеизмолошки завод.

Оттаму наведуваат дека епицентарот на ударот бил на 14 километри југоисточно од Гуаника.

Се уште нема  никакви информации за евентуално повредени лица или предизвикана материјална штета, јавуваат британските медиуми.

Прочитајте и...  Белоруската полиција со солзавец и шок бомби против „непослушните демонстранти“

Прочитај повеќе

Ескалација на конфликтот во Нагорно Карабах: Стотици загинати ерменски војници (ВИДЕО)

Слободен печат

Тркалезна маса за состојбата со болеста беснило во земјава

Слободен печат

Во Црна Гора од денеска дополнителни рестриктивни мерки

Слободен печат

Форум ЦСИД ќе презентира документ за учество на граѓаните во одлучувањето на локално ниво

Слободен печат

Осум банки заинтересирани за платниот промет на Пошта

МИА Агенција

Помпео: Кина е главна закана за САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Продолжуваат преговорите за договор за Брегзит

Слободен печат

Османи на разговори за европското досие на Северна Македонија во Брисел

Слободен печат

Помпео на средба со Дендиас во Солун

МИА Агенција

Со четвртиот сет мерки – 470 милиони за поддршка на граѓаните и стопанството

Слободен печат

Битиќи, Николовски и Бектеши во Солун на тркалезна маса за енергетска соработка

Слободен печат

Во Кратово нема активни случаи на Ковид-19, најмногу во Скопје 684

Слободен печат