Не се знае која е поубава: Мишел Фајфер и Анџелина Џоли беспрекорни во Вечниот град (ФОТО)

На промоцијата на филмот „Maleficent Mistress of Evil“ во Рим, ѕвездите на филмот приредија моден спектакл, при што Анџелина Џоли „потсети“ колку е слаба и позираше со постарата колешка Мишел Фајфер.

Анџелина, како што покажа и на промоцијата на филмот во Токио, и понатаму е подготвена за нови модни експерименти.

Анџелина Џоли
Profimedia

Нејзиниот разигран стил кој ја краси во последно време е големо освежување на досегашните класични изданија на филмската дива.

Анџелина Џоли
Profimedia

Нејзиното вешто осмислено издание во Рим модно е беспрекорно.

Од друга страна, Мишел Фајфер (61) остана доследна на својот стил и се појави во едноставна елегантна комбинација.

Мишел Фајфер и Анџелина Џоли
Profimedia
Прочитајте и...  Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат