Македонската естрада доби ултра згодна пејачка: Погледнете го спотот на Полина Тасева! (ВИДЕО)

Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат, но и разбудат естрадата.

Едно такво име е ѝ младата Полина Тасева која викендов настапи на 35-то издание на фестивалот „Макфест“ и ја освои наградата за најдобар дебитант за песната „Се се врти во круг“.

Фото: Промо

За оваа песна Полина сними и видеоспот кој го потпишува режисерот Владимир Гавриловски, а пак музиката и аранжманот беше задолжен Роберт Билбилов, додека пак текстот е на Робин Замбиков.

Погледнете го спотот:

Прочитајте и...  Интервју со Елизабета Секирарска: Образовни политики, a не политика во образованието - колку и да е тешко!

Поврзани вести

ФОТО+ВИДЕО: Мала модерна куќичка каква што не сте виделе досега – Сите работи се сместени во неколку квадрати, а еден детаљ посебно ќе ве воодушеви!

Слободен печат

Сузана Манчиќ: За осум дена ослабев пет килограми, еве што треба да јадете

Слободен Печат

ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет – Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Слободен печат

Сара Мејс го прослави својот роденден на уникатен начин

Слободен Печат

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат

ФОТО: Сите очи вперени во Кајли: Дали би се осмелиле да го облечете овој фустан?

Слободен Печат

Остави Коментар