2 C
Скопје

Луѓето се прашуваат – дали е ова можно? Погледнете какво возило купил Арнолд Шварценегер (ФОТО)

Актерот Арнолд Шварценегер дефинитивно го има најоргиналниот и најразновиден возен парк од сите светски ѕвезди.

Покрај скапоцените автомобили, легендарниот Терминатор во своја сопственост има и тенк, велосипед со огромни гуми, како и борбен „хамер х2“. Но, не е само тоа…

Имено, Шварценегер својот возен парк го збогати со возило кое немаме прилика да го гледаме во секојдневниот сообраќај. Верувале или не, Арнолд поседува и воен камион со зелена боја.

Фото: Профимедиа

Токму со овој нов миленик тој се возеше по улиците на Лос Анџелес, а друштво му правеше неговата девојка Хедер Милиген.

Фото: Профимедиа

Новиот миленик на Шварценегер делува импресивно и нема кој не го загледал додека го возел низ улиците.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар