Кузмиќ уште 48 часа ќе биде во вештачка кома - Слободен печат

Кузмиќ уште 48 часа ќе биде во вештачка кома

Огњен Кузмиќ кој утрово доживеа тешка сообраќајна несреќа, итно беше префрлен во Клиничкиот центар Србија. Тој се наоѓа во вештачка кома, а новинарот Шаренац објави дека кошаркарот и во наредните два дена ќе биде во кома.

– Снимките покажаа дека Кузмиќ нема хематом на мозокот но повредите на лицето и скршениците на вилицата се такви што најмалку 48 часа ќе мора да биде во вештачка кома. Состојбата во наредните часови ќе ги одреди и идните медицински зафати – објави Шаренац.

Новинарот откри дека Кузмиќ бил совозач во неговиот автомобил како и дека со него управувал Богдан Илиќ кој исто така се здоби со тешки телесни повреди.

 

Прочитај повеќе

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

one × 5 =

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат