Српски кошаркарски репрезентативец тешко повреден во сообраќајна несреќа – Слободен печат
КошаркаСпорт

Српски кошаркарски репрезентативец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Кошаркарот на Црвена Звезда, Огњен Кузмиќ се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајната несреќа која утринава се случила во Република Српска.

Кошаркарот на Црвена Звезда и на српската репрезентација, Огњен Кузмиќ се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која утринава се случила на патот Бања Лука – Приједор.

фото: приједорданас

Кузмиќ кој бил зад воланот на своето „Порше“ се судрил со автомобил „БМВ“, тој и неговиот сопатник се здобиле со тешки повреди и веднаш се пренесени во Клиничкиот центар на Република Српска.

Огњен Кузмиќ има тешки повреди на главата и на градниот кош, а се очекува во најскоро време да биде префрлен на лекување во Белград.

„КК Црвена Звезда со жалење ја известува јавноста дека во недела во утринските часови на магистралниот пат Бања Лука – Приједор, центарот на нашиот клуб и репрезентативец на Србија, Огњен Кузмиќ доживеа тешка сообраќајна несреќа. Поради тешките повреди на главата и на градскиот кош во тек е негово итно префрлање во Белград на понатамошно лечење“, стои во соопштението на Црвена Звезда.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close