-1 C
Скопје

КАРЛЕУША ЌЕ БИДЕ ПРИВЕДЕНА? Адвокатите на Врањеш одлучни за следниот чекор

Адвокатите на Огњен Врањеш по завршувањето на денешното рочиште истакнале дека ќе бараат од судот Јелена Карлеуша да биде приведена и донесена со полиција.

Таа повторно не се појави на судењето во предметот кој се води против нејзе. За претходниот пат судот имал разбирање бидејќи уште не биле поминати 40 денови од смртта на нејзината мајка.

Застапникот на пејачката тврди дека не се работи за избегнување на поканите, ниту пак таа одбива да се појави, туку едноставно, не контактира ниту со него.

Адвокатите на Врањеш сметаат дека тоа не смее да биде оправдување и дека во овој случај се работи за целосно игнорирање на судот.

Тој ја тужи Карлеуша за закана за убиство објавена на социјалните мрежи и бара отштета во висина од два милиона евра.

Прочитајте и...  Душко Тошиќ со нова љубовна афера? Карлеуша не остана без коментар

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар