КАЛИОПИ продолжува со настапи во регионот: На импресиите им нема крај (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

КАЛИОПИ продолжува со настапи во регионот: На импресиите им нема крај (ВИДЕО)

Презадоволна Калиопи на социјалните мрежи сподели кратко видео од нејзиниот настап.

Пред најавуваниот концерт што треба да го одржи во Требиње на 19 август во рамки на одбележувањето на празникот на градот, Свето преображение, Калиопи настапи на 17. меѓународен фестивал на тамбурашки оркестри во Бјело Поље.

Презадоволна, таа на социјалните мрежи сподели кратко видео од нејзиниот настап.

„Уште една незаборавна ноќ во низа. Требиње е нашиот следен предизвик, љубов и радост! Пресреќна сум!“, напишала македонската пејачка на социјалните мрежи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close