Како иранските командоси го запленија британскиот танкер (ВИДЕО) - Слободен печат

Како иранските командоси го запленија британскиот танкер (ВИДЕО)

Иранските медиуми објавија ново драматично видео на кое може да се види запленувањето на британскиот танкер „Stena impero“. Властите во Иран потврдија дека заплениле британски брод во знам на одмазда за инцидентот во Гиралтар кога британските маринци задржаа ирански танкер полн со нафта.

Во видеото може да се види како наоружени ирански војници го запленуваат танкерот од Британија, се пуштаат со јажиња од хеликоптер на бродот и носаат со себе оружје.

Прочитајте и...  Шекеринска: Го одржавме зборот и пред граѓаните и пред сојузниците во НАТО

Прочитај повеќе

Во Мичурин почна да се гради нов парк

Слободен печат

Белата куќа: Книгата на Болтон содржи многу доверливи информации и во таа форма не смее да се објави

Слободен печат

Меѓугенерациска дружба во новиот пензионерски дом во Нерези

Слободен печат

Стаменковска-Стојковски побара оставка од директорката на Централен регистар

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ до 10 март ќе ги објави кандидатските листи за изборите

Слободен печат

Мицкоски: Се знае кој е главниот организатор, инспиратор, сценарист на целиот случај „Рекет“

Слободен печат

Остави Коментар

13 + 9 =

Прочитај повеќе

Сведочења на евакуираните Срби од Кина: Вухан навистина е град на духови, во Шангај ситуацијата не е толку драстична

Слободен печат

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија се важни чекори кон отпочнување на преговори за членство во ЕУ

Слободен печат

За седум дена истекува Јавниот повик за финансиска поддршка за Центрите за развој на планинските региони

Слободен печат

Заев: Со донесувањето на законот за ЈО покажавме дека државата ни е пред сѐ

Слободен печат

Мета е подготвен на секакво сценарио: „Никој не може да ме разреши пред да ми заврши мандатот“

МИА Агенција

Зоран Милановиќ и официјално е петтиот претседател на Хрватска (ВИДЕО)

МИА Агенција