Кај Стоби пронајден 31 мигрант – Слободен печат
Хроника

Кај Стоби пронајден 31 мигрант

Од страна на МВР се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Во текот на вчерашиот ден некаде околу 15.00 часот на земјен пат, во близина на клучката за археолошкиот локалитет „Стоби“, при преглед на претходно паркирано товарно возило „Мерцедес“, полициски службеници пронашле 31 лице – мигранти, од кои 29 државјани на Пакистан и двајца државјани на Бангладеш.

Од страна на МВР се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close