Кафе била причината поради која 35-годишен маж од Србија си го уби таткото

Полицијата во Србија вчера го уапси 35-годишниот Дејан Шатри, кој бил осомничен дека со нож му задал смртни рани на својот 64-годишен татко, пренесува Курир.рс. 

Според пишувањата на споменатиот српски извор, крвавото злосторство се случило поради расправија за кафе.

– Дејан има психички проблеми. Во понеделникот му рекол на татко си дека му се пие кафе и барал да си направи. Агим не му дозволил, бидејќи Дејан пие повеќе пати на ден, па сметал дека било премногу. Поради тоа се расправаа – рекол извор за Курир.рс.

Телото на 64-годишното Агим го пронашла неговота сопруга.

– Ми рече да му направам кафе и ќе ми каже што се случило. Не знаеше да објасни што го изнервирало. Од бомбардирање има проблеми. Се исплаши кога фрлаа бомби. Го носевме кај лекар, пиеше лекови –  рекла таа.

Прочитајте и...  Целосно реновирана Службата за итна медицинска помош, во Здравствен дом Битола за 3 години реализирани 54 нови вработувања

За нејзиниот сопруг таа изјавила дека тој во последните неколку години станал многу насилен.

–  Насилен беше. Се караше и се закануваше. Знаеше и да ме натепа и да ми се заканува дека ќе ме убие. Го пријавив насилството и лежеше в затвор две години. Лани беше пуштен. Инвалид беше, десната нога му беше отсечена, а подоцна и бубрезите му оболеа. Беше страшно нервозен  – изјавила мајката, додавајќи дека Агим не дозволувал таа да работи.

Прочитај повеќе

Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Слободен печат

РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

Слободен печат

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Слободен печат

Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев од Петровец: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 отсто, пензиите за 20, а ќе ја намали невработеноста под 10 отсто

Слободен печат

Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

Слободен печат

Ахмети: И ние сме граѓани на оваа држава, зошто да не инсистираме на премиер Албанец?

Слободен печат