Ја прашаа Марија Шерифовиќ дали би снимила дует со Јелена Карлеуша! Нејзиниот одговор ќе ве изненади! (ФОТО)

Српската ѕвезда Марија Шериофиќ во интервју за српскиот портал „Телеграф“ одговори во какви односи е со Џејла Рамовиќ, зборуваше за цифрите кои ги земаат српските пејачи за Нова Година, а беше искрена и кажа дали некогаш би снимила дует со Јелена Карлеуша.

Со месеци те нема во медиумите да дадеш изјава, а за тебе се пишуваше се и сешто. Наводно ти и Џејла сте отследиле од Инстаграм и сте се скарале. Колку има вистина во тоа?

– Не, не сме се скарале. Џејла и понатаму ме следи и тоа е убаво.

 

View this post on Instagram

 

Da li ti je jasno @karleusastar da vec 5 godina sedimo u ziriju @zvezdegranda ? #OvdeCeNamOstatiKoske #EuroKrem

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on

Има ли шанса некогаш да снимиш дует со Јелена Карлеуша или пак мислиш дека тоа не би бил добар музички спој?

Прочитајте и...  Свежа кожа - ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

– Мислам дека тоа може да биде и интересно во некој момент, но сепак ние не сме тие што нешто премногу се прашуваме, бидејќи секогаш се чека добра песна за дует, а добри песни во последно време има се помалку.

Дали читаше колкави цифри ќе земат некои твои колеги за настапот на новогодишната ноќ. Многу се коментираше за тоа дека Дарко Лазиќ за Нова година ќе заработи 30.000 евра, а некои ваши колеги на естрадата кои траат многу долго на естрадата, ќе пеат за многу помалку…

– Кога ќе се пишува вистината за тоа колку пари пееме, тогаш ќе зборувам за тоа. Се пишуваат непостоечки цифри и тоа се глупости и лажги. Вистина, ние работиме за многу повеќе пари од некој „нормален“ човек, но сметам дека нема потреба да се пишува за тоа и да се воздигнува нешто што не постои.

Прочитајте и...  Свежа кожа - ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат