Италијанска вечер во Скопје: Ерос Рамацоти уживаше како да е дома (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
Ви ПрепорачувамеЕспресоШоу биз

Италијанска вечер во Скопје: Ерос Рамацоти уживаше како да е дома (ГАЛЕРИЈА)

Дефинитивно ова е италијанска ноќ во нашата метропола која ќе се памети уште многу долго...

Италијанскиот шармер Ерос Рамацоти вечерва во “А1” преполната арена во Скопје ги пее неговите најголеми хитови, а публиката со уживање и громогласен аплауз ја поздравува италијанската ѕвезда по секоја испеана песна.

Неколкуилјадните фанови кои ги има од сите градови на Македонија, но и гостите од Србија, Косово, Бугарија, Албанија, кои специјaлно допатуваа за овој концерт, со нетрпение ги чекаа неговите најголеми хитови како што се: “Cose della vita“, “Terra promessa”, “Una storia importante”, “Adesso tu”, “Ma che bello questo amore”, “Occhi di speranza” и ги пееја во еден глас.

Дефинитивно ова е италијанска ноќ во нашата метропола која ќе се памети уште многу долго…

Погледнете како беше вечерва:

This slideshow requires JavaScript.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close