Истепан доктор во кичевската болница - Слободен печат

Истепан доктор во кичевската болница

Две лица нападнале доктор на Интерното одделение во кичевската болница. Напаѓачите се повикани во полициска станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.
– Вчера околу 13 часот, на Интерното одделение во Општата болница во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Л.Љ.( 24) и А.Љ.(21), врз А.С.(35)-вработен доктор во болницата. Двајцата напаѓачи се повикани во полициската станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава – вели Стефан Димоски портпарол на СВР-Охрид.
Димовски информира и дека вчера околу 18 часот, на магистралниот пат Кичево-Гостивар кај месноста „Сатеска”, се случила сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобил марка „пасат” со гостиварски регистарски ознаки управуван од А.Б.(22) од Австрија и автомобил марка „рено” управуван од Т.М.(45) од Скопје.
Возилата, по магистралниот пат се движеле во ист правец од Кичево кон Гостивар, пришто автомобилот „рено” со својот преден дел удрил во задниот дел на автомобилот „пасат”.
Во незгодата, Б.Ј.(55), сопатник во автомобилот „рено” се здобила со тешки телесни повреди. Таа е пренесена во Ургентен центар во Скопје.

Прочитај повеќе

Се судрија два автомобили на Партизанска

Слободен печат

Тетовец со убодна рана пренесен на скопските клиники

Слободен печат

Почина момчето кое беше повредено во сообраќајката на патот Тетово-Скопје

Слободен печат

Страота сообраќајка во Струмица: Едно лице загина, три се повредени

Слободен печат

Гореше куќа во Скопје

Рането 18-годишно момче во Скопје

Остави Коментар

3 + seven =

Прочитај повеќе

Тројца скопјани и тетовец уапсени за дрога

Велосипедист удрен на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Слободен Печат

Битолчанец и се заканувал и ја тепал сопругата

Тројца повредени во сообраќајка кај велешко Иванковци

МИА Агенција

Уапсен скопјанец баран за изнуда

Курто Дудуш доби судска опомена за нанесување телесна повреда

Горан Наумовски