Хорор во Идризово: Затвореник од Струга избоден во затворот

Затворот во Идризово, Фото: МИА

Ноќеска во 00.20 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека околу 23.40 часот во едно од одделенијата во установата со остар предмет бил повреден осуденикот С.М.(36) од Струга.

Тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот