Го прободел 15 пати, па му го пресекол вратот: Грозоморно убиство во Србија - Слободен печат

Го прободел 15 пати, па му го пресекол вратот: Грозоморно убиство во Србија

Српската полиција откри детали за грозоморното убиство во српскиот град Инѓија пред два дена. Обдукцијата на телото на Јован Радојчевиќ (53), кој неговиот сосед Раде Рутаљ (55) брутално го уби на денот кога го изгуби спорот за дворска меѓа, покажа дека жртвата е прободена дури 15 пати, објави „Србија данас“.

Истрагата покажува дека Рутаљ, откако го изгубил спорот, започнал да пие и во алкохолизирана состојба го начекал Радојчевиќ и му задал смртоносни рани со нож.

– Кога Јован се појави на улицата и влеза во својот автомобил, убиецот истрча надвор и веднаш го нападна. Несреќниот човек се обидел да побегне, успеа да излета од автомобилот, но тој го стигна, насилно го бутна на оградата и му ги пресече вратот. За интензитетот на нападот говори и крвта по целиот коловозоз во должина од неколку метри – вели соговорник на српски „Телеграф“.

Радојчевиќ и Рутаљ биле први соседи, кои делат заедничка ограда. Раде го тужел Јован бидејќи сметал дека соседот му влегол половина метар во дворот. Јован ангажирал геометри, кои утврдиле дека ситуацијата всушност е сосема спротивна и судот на кобниот ден ја отфрлил пријавата на Раде.

Прочитај повеќе

Исламска држава има нов лидер

Слободен печат

Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Слободен печат

ОН ќе го разгледа договорот за регулирање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Правниот тим на Трамп побара од Сенатот да ја повлече постапката за импичмент бидејќи не направил ништо погрешно

Слободен печат

Ангелов: Мојата фамилија живее во Скопје, зарем би дозволил да си ги трујам децата?

Слободен печат

Рама го поздрави договорот за воспоставување авиолинија Приштина-Белград

Слободен печат

Остави Коментар

ten + ten =

Прочитај повеќе

ПУКОТНИЦА ВО САН АНТОНИО: Двајца загинати во ноќен клуб, полицијата трага по сторителот

Слободен печат

Макрон: Ќе работиме заедно со Трамп на добар договор за да избегнеме ескалација на даноците

Слободен печат

ЕУ одвои 900 милиони евра за помош на земјите во кои владее хуманитарна криза

Слободен печат

Вучиќ за авиолинијата Приштина-Белград: Постигнавме договор без да го признаеме Косово

Слободен печат

Околу 3.300 луѓе во БиХ годишно умираат поради аерозагадувањето

Слободен печат

РУСИЈА ЈА ЗГОЛЕМУВА ОДБРАНАТА НА АРКТИКОТ: Тука нема да можат да пројдат хиперсоничните ракети (ВИДЕО)

Слободен печат