Го искасапил целото семејство за да не ја гледаат неговата смрт, се убил и оставил страшно проштално писмо (ВИДЕО)

Рускиот ученик Тимур Кималетдинов (16) направил масакр во својата семејна куќа и ја убил својата мајка, баба и дедо и близнаците братот и сестрата (4). Тој злосторството го направил пред да се самоубие, затоа што знаел дека тие ќе бидат тажни кога тој ќе биде мртов.

Тимур со секира го извршил крвавиот пир, а причината е наводно бидејќи неговата мајка поголемиот дел од времето го минувала со близнаците кои биле мали.

Откако ја ликвидирал целата фамилија, тинејџерот си го одзел животот со скок од телефонски предавател.

Во писмото кое го оставил на кујнската маса рекол дека „го сака своето семејство, посебно баба му Лидија (69) и дедо му Виктор (66) и дека е штета што ќе ги убие“. Во текстот навел дека го извршил убиството, затоа што не сакал двојката да биде „тажна“ заради неговата и смртта на своите блиски роднини.

Прочитајте и...  На Инфективна клиника хоспитализирани 36 грипосани граѓани

Ученикот двајцата „најсакани“ ги убил во кревет, а потоа на својот пријател Евгениј му оставил гласовна порака велејќи дека било лесно да ги убие.

Комшиите пронашле пет осакатени тела со „длабоки убодни рани од секира“, откако станало сомнително тоа што бабата и дедото не излегуваат во својот двор како и вообичаено во недела наутро во руското село Патрикево.

Момчето редовно победувало на академските натпреварувања за одлични ученици во својот регион. Комшиите го опишале Тимур како „гордост на семејството“ заради сите негови успеси.

Прочитај повеќе

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат

Поради Брегзит се повеќе странски компании отворат претставништва во Холандија

Слободен печат

Италијански авион ќе тргне по државјаните на ЕУ кои се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес”

Слободен печат

Боја и летоци врз солунската Митрополија, анархистичка група презеде одговорност (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен печат

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат

Остави Коментар

тринаесет − шест =

Прочитај повеќе

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат

Закрепнува лицето кое прво заболе од коронавирус во Египет

Слободен печат

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат