ФОТО: Бруно Фернандеш со порака го честита големиот јубилеј на ФК Вардар

Бруно Фернандеш со натписот „Македонија за Вардар 23/11/2022“/фото: facebook.com/FKVardarSkopje

Бруно Фернандеш, еден од најдобрите фудбалери на денешницата, со порака го честита големиот јубилеј на фудбалскиот клуб Вардар.

– Оваа фотографија нека сведочи за големината на нашиот Вардар, а за сите навивачи нека биде мотив плус – пренесуваат скопските „црвено-црни“.

Потсетување дека во среда (23 ноември) натпреварот на Вардар против босанскиот Железничар е дел од прославата на 75 години ФК Вардар и 35 години Комити Запад.

Овој меч ќе се игра на Националната арена „Тодор Проески“ со почеток од 19.30 часот.

Фернандеш, играчот на Манчестер јунајтед моментно е со португалската репрезентација за настапот на Светското првенство во Катар.

фото: facebook.com/FKVardarSkopje
Видео на денот