ФОТО | 17 годишната ќерка е копија на Џулија Робертс: Многу ретка фотографија од близнаците на глумицата!

Profimedia
Фото: Профимедиа

Дени Модер, сопругот на ѕвездата, објави фотографија од нивните деца – близнаци Хејзел и Финеус, на Инстаграм на нивниот 17-ти роденден.

Џулија Робертс не сака да споделува фотографии од нејзиното семејство, а особено оние на кои се присутни нејзините три деца, близнаците Хејзел и Финеус, родени во 2004 година и Хари, кој пристигна во јуни 2007 година. Но, одвреме-навреме, сопругот на глумицата, Даниел Модер – камерманот со кој ѕвездата се ожени во 2002 година, не го почитува ова правило кое му е наметнато на семејството од 54-годишната актерка.

Така, по повод 17-тиот роденден на близнаците, тато Дени го прекрши правилото – и тоа не е прв пат – објавувајќи фотографија од близнаците, додека се покрај масата и нешто грицкаат. А, она што е впечатливо, покрај убавото лице на двете деца, е сличноста на Хејзел со мајката Џулија Робертс…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот