Две лица повредени во сообраќајка кај Скопје

сообраќајка
Илустрација

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16:30 часот на регионалниот пат село Петровец – село Огњанци.

З.О. (21) од гњанци, управувајќи „застава југо“ изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот М.С.(18) од Огњанци, по што бил пренесен во градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Со повреди се здобил и возачот, по што бил пренесен во градската општа болница „8 Септември“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот