8 C
Скопје

Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот: Доли доби доза од сопствениот лек

Музичката кантри ѕвезда Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот. 75-годишната пејачка се пофали со веста на социјалните мрежи.

Доли доби доза од сопствениот лек“, пишува во описот на видеото.

А пред да се вакцинира, им се обрати на обожавателите ширум светот за да ги мотивира да го направат истото.

Конечно ќе ја примам вакцината, возбудена сум. Веќе некое време чекав, доволно сум стара и паметна да ја добијам вакцината. Сакам да ви кажам на сите дека и вие треба да го направите истото. Мислам дека сите сакаме да се вратиме во нормала, каква и да е. Само сакам да ги охрабрам сите, бидејќи штом почнеме да се чувствуваме подобро, побрзо ќе се вратиме во нормала“, истакна Доли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton)

Ѕвездата ја прими вакцината во Медицинскиот центар на Универзитетот Вандербилт во Нешвил, Америка. За потсетување, минатата година Доли Партон донираше еден милион американски долари на истоимениот универзитетот за истражувања и развој на вакцината „Moderna“.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Мејкап трик кој го применува и Дру Баримор: Вака нашминканите очи изгледаат неверојатно!

Поврзани вести

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

Слободен печат

ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Слободен печат

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од нејзините обожаватели: Не грижете се за мене, добро сум

Слободен Печат

ВИДЕО: Инфлуенсерката Џастин Парадајс го обвини јутјуберот и боксер Џејк Пол за сексуално злоставување

Слободен Печат

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Слободен Печат

Милена Радуловиќ: Ме контактираат неверојатен број на жени – жртви на насилство, дури од Русија

Слободен Печат

Остави Коментар