ДОГОВОРОТ ЗА БРЕГЗИТ Е ПОСТИГНАТ: Велика Британија и ЕУ се согласија

Договор за Брегзит е постигнат помеѓу преговарачките тимови на Велика Британија и Европска Унија, пред состанокот на Европските лидери во Брисел, пренесува Би-Би-Си.

Двете страни работеа на договорот, но ќе им треба согласност од британскиот и европските парламенти.

Британскиот премиер Борис Џонсон на Твитер напиша: „Имаме одличен нов договор што ни ја враќа контролата“.

Прочитајте и...  ОТА ги отфрла како невистинити тврдењата на министерот Чулев

Прочитај повеќе

Почнува исплатата на парична помош за социјална и детска заштита

Слободен печат

Прва жртва на протестите во САД поради смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Чулев: Управен суд ја поништи одлуката на Влада за 88 распоредувања во МВР

Слободен печат

Почна седницата на Советот за безбедност – Се одлучува за евентуално продолжување на вонредната состојба

Слободен печат

Ново инклузивно игралиште за деца со попреченост во Карпош

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Минеаполис воведен полициски час, твит на Трамп сокриен поради „глорификација на насилство

Слободен печат

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Слободен печат

Израел размислува за повторно воведување рестриктивни мерки

Слободен печат

Општина Центар креира протокол за прием на првачиња за учебната 2020/2021

Слободен печат

Меркел ја одби поканата на Трамп во живо да присуствува на самитот на Г7

Слободен печат

МТСП: Исплата на паричната помош од социјална и детска заштита од вторник, во три групи

Слободен печат