Дилери од Скопје уапсени кај „Св. Наум“ – Слободен печат
Хроника

Дилери од Скопје уапсени кај „Св. Наум“

Од МВР велат дека против двајцата дилери ќе биде поднесена пријава. 

Охридската полиција синоќа на регионалниот пат Охрид – „Св. Наум“ ги уапси скопјаните Л.Г.(34) и А.В.(39) под сомнение дека продавале наркотични супстанци. Во извршениот претрес во двете возила со кој патувале двајцата како и во изнајмен стан е пронајдена марихуана, кокаин, дигитална вага и други предмети. Од МВР велат дека против двајцата дилери ќе биде поднесена пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close