Детали од хоророт во Битола: Мажот ја застрелал сопругата, па се самоубил – Слободен печат
Ви ПрепорачувамеХроника

Детали од хоророт во Битола: Мажот ја застрелал сопругата, па се самоубил

Според информации од Обвинителството, дежурниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола извршил увид во стан на улицата „Климент Охридски“ во Битола.

Во трагедијата што вчера се случи во Битола, сопругот ја застрелал сопругата, по што си го одземал животот, по претходна семејна расправија.

Според информации од Обвинителството, дежурниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола извршил увид во стан на улицата „Климент Охридски“ во Битола, каде попладнево беа пронајдени безживотни тела на маж и жена, на возраст од 62 и 57 години.

– Во насока на расчистување на кривично-правниот настан, издадена е наредба за вештачење на сите траги и материјални докази пронајдени и подигнати на лице место. По наредба на јавниот обвинител. телата на починатите се предадени за обдукција – соопштија од обвинителството.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close