Фудбал- Page 345 of 357 - Слободен печат

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Состојбата на Пеле е стабилна

Слободен печат
Легендата на светскиот фудбал и еден од најдобрите играчи во историјата, Пеле, кој во средата беше примен во болница во Париз, се чувствува подобро и...
Спорт Фудбал

Петте причини поради кои Интер го одби Мурињо

Зоран Спасоски
Жозе Мурињо отворено му се понуди на Интер да се врати на местото на успехот, имаше поддршка од Хавиер Занети, но на крајот беше одбиен....
Спорт Фудбал

Азар се договори со Реал Мадрид и налето доаѓа на „Сантијаго Бернабеу“

Слободен печат
Еден Азар од лето ќе биде нов играч на Реал Мадрид, објавува шпанскиот весник „Марка“. Според весникот кој никогаш не греши кога станува збор за...
Спорт Фудбал

Фиорентина доживотно ќе се грижи за семејството на Астори

Слободен печат
Екипата на Фиорентина направи потег со кој ги воодушеви фудбалските фанови ширум сгетот, одлучи да го направи доживотен договор за семејството на трагично починатиот капитен...
Спорт Фудбал

Англиските премиерлигаши контра УЕФА

Слободен печат
Асоцијацијата на европски клубови со која претседава првиот човек на Јувентус, Андреа Ањели, планира во соработка со УЕФА да предложи промени во форматот на натпреварување...
Спорт Фудбал

Реал го „капариса“ Лука Јовиќ

Слободен печат
Реал Мадрид успеа да го договори првиот трансфер под водство на Зинедин Зидан, напаѓачот на Ајтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ од следната сезона ќе се пресели...
Спорт Фудбал

Само Пеп игра офанзивен фудбал

Слободен печат
Холанѓанецот Луи ван Гал тврди дека само еден тренер во сегашниот фудбал форсира офанзивна игра. Според Холанѓанецот, тоа е тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола....
Спорт Фудбал

Стерлинг не го заборава детството, ги носи децата од поранешното училиште на „Вембли“

Слободен печат
Фудбалерот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг, направи гест со кој ја воодушеви англиската јавност. Тој купи 550 влезници за натпреварот од полуфиналето на ФА купот...
Спорт Фудбал

Реал планира заработка од 500 милиони евра од трансфери на ѕвездите

Слободен печат
Реал Мадрид налето ќе прави целосен „ремонт“ на екипата, тренерот Зинедин Зидан е подготвен да се откаже од дури неколку фудбалери и со нивна продажба...
Спорт Фудбал

Уапсен таткото на Меси

Слободен печат
Таткото на Лионел Меси, Хорхе, е уапсен во аргентинскиот град Розарио, откако направил сообраќајна несреќа. Тој со својот автомобил удрил мотоциклист кој веднаш бил пренесен...