Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Клоп им се налути на навивачите, а еве како се поздрави со Симеоне! (ВИДЕО)

Слободен печат
Непосредно пред реванш осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите на „Енфилд“ помеѓу Ливерпул и Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ја пружи раката, ја отвори дланката, а...
Спорт Фудбал

Колку популарен е Роналдо во Португалија, ќе ви докаже овој возач на автобус! (ВИДЕО)

Слободен печат
Низ интернет кружи снимка која може да ве насмее. Еден возач на автобус одлучи да ги предупреди туристите што не смеат да прават во Португалија....
Спорт Фудбал

Нејмар не тренира како другите: Сите трчаат, а Бразилецот..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Непосредно пред реванш осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите, играчите на ПСЖ ја кроеја тактиката преку тренинзите во обидот да ја анулираат негативата од Германија....
Спорт Фудбал

Дали Ливерпул би бил шампион доколку немаше ВАР? (ФОТО)

Слободен печат
ВАР технологијата за првпат од оваа сезона се користи и во најсилната англиска фудбалска лига, од таа причина „givemesport.com“, анализира и води статистика на судиските...
Спорт Фудбал

Интервју со Панче Ќумбев: Гладни за спортски успеси, но очекувањата да ги сведеме според условите и реалноста!

Фидан Коминовски
Веб изданието на „Слободен печат“ направи интервју со поранешниот македонски репрезентативец Панче Ќумбев кој прво говореше за своите фудбалски почетоци. Потоа, за трансферот во прилепска...
Спорт Фудбал

Работнички е фантастичен во вториот дел од сезоната, го однесе Вардар на плус 11

Слободен печат
Екипата на Работнички игра фантастично во вториот дел од сезоната и во петте кола има четири победи и само едно реми притоа освојувајќи 16 од...
Спорт Фудбал

Германски фудбалер заразен со коронавирус

Слободен печат
Станува збор за фудбалер на Хановер, Тимо Уберс, а клубот тврди дека играчот немал контакт со соиграчите. Hannover’s Timo Hübers tested positive for the Coronacirus...
Спорт Фудбал

Фудбалерите на Рома не добија дозвола да слетаат во Севиља

Слободен печат
УЕФА мораше да донесе одлука да се одложи натпреварот помеѓу Севиља и Рома бидејќи фудбалерите на италијанскиот тим не беа во можност да допатуваат во...
Спорт Фудбал

Синдикатот на фудбалери на Македонија бара прекин на домашното првенство

Слободен печат
Синдикатот на фудбалери на Македонија побара од ФФМ на две недели да ги суспендира сите фудбалски активности се додека траат строгите мерки за заштита од...
Спорт Фудбал

Јувентус си најде нов напаѓач за 150 милиони евра

Слободен печат
Според „Тутоспорт“ управата на Јувентус сака да ангажира напаѓач кој има слични карактеристики како фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, за да може првата ѕвезда...