Категорија: Храна

Магазин Храна

Пита-пица од готови кори: Брз и штедлив рецепт за вашата вечера!

Слободен печат
Не се досадувајте во изолација, подгответе вкусна вечера за вашето семејство! Состојки: 10 тенки готови кори, 150 грама сирење, 100 гр рендан паризер, 100 мл...
Магазин Магазин слајдер Храна

Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака – аргентински ќебапчиња

Слободен печат
Состојки: 350 грама мелено јунешко месо 300 грама компир 2 јајца сол црн бибер малку сода-бикарбона 1 главица кромид 5 чешниња лук 1 лажица црвен...
Магазин Магазин слајдер Храна

Се сеќавате на легендарната Црна торта? Идеална е за подготовка во периодот на изолација

Слободен печат
Станува се потешко секојдневно да смислувате кој десерт да им го спремите на децата во ова време кога сите сме затворени во четири ѕида, а...