Борусија Дортмунд ги кани екипите да лицитираат за Санчо

Џејдон Санчо, младата англиска фудбалска ѕвезда сезонава не ги прикажува игрите од минатата сезона кога ја залуде цела Европа.

Младиот 19-годишен фудбалер направи вистински потег кога од Манчестер сити се пресели во Борусија Дортмунд и веднаш стана вистинска сензација на која и предвидуваат голема кариера.
Меѓутоа се чини дека неговото време во Дортмунд полека завршува, и тоа по недоразбирањата кои започнаа сезонава. Санчо поради доцнење по репрезентативната пауза беше казнет со 100.000 евра, а ѝ игрите кои ги прикажува оваа сезона се далеку од очекуваните. Најдобар доказ за формата на Санчо е дербито против Баерн кога беше заменет по само 36 минути игра.

Токму првите кавги на релација играч – тренер и управа, беа сигналот за најголемите екипи да тргнат во акција, а за тоа добија и зелено светло од Борусија Дортмунд.

Прочитајте и...  Ибра: Доколку од првиот ден играв за Милан, ќе бевме шампиони!

Реал Мадрид веќе и официјално побара средба со челниците на „милионерите“, додека Барселона, ПСЖ и Манчестер јунајтед, се подготвени во секој момент да влезат во трката за потписот со Санчо. Последен клуб кој официјално пројави интерес и има можност да го плати обесштетување е Ливерпул.

„Милионерите“ им порачаа на сите заинтересирани екипи да не доаѓаат на преговори доколку понудата е помала од 100 милиони евра.

Прочитај повеќе

Германски новинар за утре најавува поголема сензација од враќањето на Алонсо во Формула 1

Слободен печат

Распишана меѓународна потерница по Здравко Мамиќ

Слободен печат

Повторно на теренот: Млада кошаркарка посилна од леукемијата

Слободен печат

Македонија против Грција, Исланд и Литванија во мундијалските претквалификации

Слободен печат

Гризман и следната сезона ќе игра за Барселона!

Слободен печат

Враќање на големиот шампион – Алонсо официјално во Рено!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челси фаворит за Хаверц, но 100 милиони евра се премногу!

Слободен печат

Сениорките ги дознаваат ривалите на патот кон СП 2021

Слободен печат

Елмас ќе потпише нов договор со Наполи!?

Слободен печат

Ѓоковиќ: Како лов на вештерки, мора некое големо име да биде главниот виновник!

Слободен печат

Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Русевски избркан од клубот после 30 години верност на македонскиот тенис!

Слободен печат