Барселона го потврди трансферот на Калатес

Екипата на Барселона потврди дека се договори за тригодишна соработка со поранешниот бек на Панатинаикос, Ник Калатес.

Договорот официјално ќе биде потпишан утре откако грчкиот кошаркар ќе ги помине лекарските прегледи.

Како што објави каталонскиот тим, двете страни договорија соработка до 30. јуни 2023 година, а Калатес за трите сезони ќе заработи 5.5. милиони долари.
Искусниот бек доаѓа до Панатинаикос кој минатата сезона имаше просек од 13.3 поени, 9.1 асистенција и 4.9 скокови.

Прочитајте и...  Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат