Аријана Гранде признава дека е преоптоварена со работата: „Потребна ми е пауза“

Аријана Гранде поминуваше низ турбулентен период предходните година и половина. Откако го објави својот долгоочекуван албум „Sweetener“, поп-пејачката ја погоди веста за самоубиството на нејзиното поранешно момче Мек Милер, а исто така ја раскина и веридбата со својот вереник Пит Дејвидсон.

Од тогаш, таа издаде уште еден албум, нејзиниот најпродаван албум до сега – „Thank u, next“, па ја започна големата светска турнеа која се распродаде со брзина на светлината. Покрај турнејата, поп-ѕвездата издаде уште неколку синглови, а беше и извршен продуцент на саундтракот за филмот „Charlies Angels“.

View this post on Instagram

til next time …. 🖤

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Аријана Гранде признава дека е преморена и дека се чувствува дека нејзината приватност е загрозена.

„Уморна сум. После ова ми е потребна долга пауза за да одморам“, напиша таа на Твитер.

„Ветувам дека откако ќе излезе саундтракот, ќе ве оставам на мира и малку ќе исчезнам“.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат