Ангеловски: Требаше да бидеме наградени барем со бод!

Селекторот Игор Ангеловски жали што противникот успеал од една шанса да дојде до трите бода и поради фактот што дојдоа огромен број на навивачи на трибините.

– Една лошо исфрлена топка беше клучна и така Полска триумфираше од само од еден удар, но тоа е резултатот. Македонија покажа дека може да се носи со фаворити, се надевам дека вака ќе играме и против Австрија. Во второто полувреме имавме убава шанса преку Несторовски кој шутираше, а потоа од непосредна близина се најде и Алиоски. И во првото полувреме можевме да постигнеме гол, но не успеавме. Аплаузот на крајот кој го добивме многу ни значи, од 25.000 навивачи. Имавме ситуации каде што моравме подобро да реагираме, останува со фудбалерите да анализираме каде сме згрешиле – изјави Ангеловски.

Прочитајте и...  Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Додава уште дека оваа игра на неговите играчи требаше да биде наградена барем со бод. Овие фудбалери имаат квалитет, тоа го покажаа вечерва, но пресуди еден среќно- несреќен гол. Мрме упати воедно благодарност до публиката што дојде во толкав број и се надева дека слично ќе биде и против Австрија.

Муслиу поради црвениот картон нема право да настапи против Австрија.

Прочитај повеќе

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Остави Коментар

тринаесет − 6 =

Прочитај повеќе

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат