5:37… Морам да ја измијам косата, тој секогаш ми вели: “Мамо, сакам да заспијам со твојата миризлива коса…“

Со судска одлука малиот Александар Поповиќ (7,5) од неодамна живее со татко му, бизнисменот Милан Поповиќ (54), а мајка му Северина Којиќ ќе може да го гледа само двапати неделно и тоа на пет часа, како и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер.

Пејачката, по отвореното писмо во кое го осуди судот кој донесе таква одлука, напиша и текст во кој раскажала како се чуствувала минатата сабота, кога синот на два дена беше кај неа.

– Се будам, 5:37, сабота е. Сопругот ми вели – спиј уште малку. Го бакнувам и му велам – а, не, морам да ја измијам косата, ни доаѓа тој… Александар секогаш ми вели – мама, сакам да заспивам со твојата миризлива коса и за тоа што си топла и мека… Ја сушам косата и се гледам, а во огледалото можам да видам жена која ми вели: Исуши ја косата, нашминкај се, облечи го оној домашен фустан кој тој го сака. Ти доаѓа тој. Доаѓа мојот син во 10 часот. И моите мисли наеднаш се распрскуваат, бидејќи тој се претвара во секоја моја мисла и секоја моја мисла се претвара во него – напишала Северина.

Фото: Инстаграм

Северина се потсетила и на своето детство, па овој однос со синот го спореди со себе си и нејзината мајка.

– Ми ѕвони мајка ми околу 7:15 часот и ми вели по далматински – алооо, доаѓам и јас од Сплит. Ми доаѓа мојата мајка, на мојата среќа и нема крај. Секогаш знаела како и на кој начин ми треба. Се чудев како ми дава шамивче пред да кивнам, знаеше кога ќе се разболам и по ѕвончето знаеше каква оцена сум добила на училиште. Мислев дека има посебна моќ на знаење. Сега, кога сум мајка, знам како всушност знаела. Едноставно знаеш – раскажала Северина за хрватски медиум.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат