5:37... Морам да ја измијам косата, тој секогаш ми вели: “Мамо, сакам да заспијам со твојата миризлива коса...“ - Слободен печат

5:37… Морам да ја измијам косата, тој секогаш ми вели: “Мамо, сакам да заспијам со твојата миризлива коса…“

Со судска одлука малиот Александар Поповиќ (7,5) од неодамна живее со татко му, бизнисменот Милан Поповиќ (54), а мајка му Северина Којиќ ќе може да го гледа само двапати неделно и тоа на пет часа, како и секој втор викенд од сабота наутро до недела навечер.

Пејачката, по отвореното писмо во кое го осуди судот кој донесе таква одлука, напиша и текст во кој раскажала како се чуствувала минатата сабота, кога синот на два дена беше кај неа.

– Се будам, 5:37, сабота е. Сопругот ми вели – спиј уште малку. Го бакнувам и му велам – а, не, морам да ја измијам косата, ни доаѓа тој… Александар секогаш ми вели – мама, сакам да заспивам со твојата миризлива коса и за тоа што си топла и мека… Ја сушам косата и се гледам, а во огледалото можам да видам жена која ми вели: Исуши ја косата, нашминкај се, облечи го оној домашен фустан кој тој го сака. Ти доаѓа тој. Доаѓа мојот син во 10 часот. И моите мисли наеднаш се распрскуваат, бидејќи тој се претвара во секоја моја мисла и секоја моја мисла се претвара во него – напишала Северина.

Фото: Инстаграм

Северина се потсетила и на своето детство, па овој однос со синот го спореди со себе си и нејзината мајка.

– Ми ѕвони мајка ми околу 7:15 часот и ми вели по далматински – алооо, доаѓам и јас од Сплит. Ми доаѓа мојата мајка, на мојата среќа и нема крај. Секогаш знаела како и на кој начин ми треба. Се чудев како ми дава шамивче пред да кивнам, знаеше кога ќе се разболам и по ѕвончето знаеше каква оцена сум добила на училиште. Мислев дека има посебна моќ на знаење. Сега, кога сум мајка, знам како всушност знаела. Едноставно знаеш – раскажала Северина за хрватски медиум.

Прочитај повеќе

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Слободен печат

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Слободен печат

Ова езеро е прогласено за најубаво во светот (ФОТО)

Слободен печат

Северина бега од гуските, фановите „умираат“ од смеење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Славниот готвач ја оставил 30 години помладата љубовница, а таа сега му покажала што пропушта

Слободен печат

Најмладиот член на Менса има 3 години и IQ 142! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

fourteen + 5 =

Прочитај повеќе

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Слободен печат

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Слободен печат

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци (ФОТО)

Слободен печат

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

Слободен печат

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Слободен печат